Bezplodnosc laktacyjna

Chęć założenia rodziny często pobiera się nie wyłącznie z podjęciem uchwał o małżeństwie, tylko oraz z myślą posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z innych przyczyn przedstawia się to uciążliwe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Potrafi wtedy być np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjaliści nie są w stopniu określić przyczyny niepłodności i tymże jedynym zastosować dobrych metod jej działania. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się często na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które przenosi się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego modelu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Technologia ta wywołuje nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par muszących mieć potomstwo jest dobrym rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć, że określając się na taką metodę należy ustalić lub będziemy otrzymywać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę główną możliwość. Pierwsza randka u specjalisty uzależniona jest ze konkretną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo zarządza jej szereg nowych badań. I mężczyzna musi brać zbadane nasienie, poza tym korzysta skierowanie do kolejnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne jeszcze inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika rozpoczyna się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.