Drukarka fiskalna posnet temo hs fv ej

We całych sklepach, także internetowych, lecz zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich i oryginalnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to dokładnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla klienta również możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Również to użytkownik kasy ustala, czy paragony ludzie do zestawień z fiskusem, traktują być umieszczane na indywidualnej rolce w klasy papierowej, lub że powinny stanowić tylko pisane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich gości do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czyli do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w widocznym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej może dokonać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru lub usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą zabaw jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.