Pakowanie prozniowe augustow

e pracownik

Produkty spożywcze coraz częściej kładzione są w specjalnych warunkach, aby przedłużyć pora ich chronienia a jednocześnie zminimalizować ryzyko zepsucia przy kontakcie z powietrzem lub z własnymi produktami. Obecnie pakowanie próżniowe żywności znajduje się nie jedynie w zakładach, lecz jednocześnie w punktach gastronomicznych bądź w prywatnych mieszkaniach. Pakowanie próżniowe pozwala na przechowywanie żywności w rodzimych warunkach nawet przez wiele miesięcy.

Na czym polega pakowanie próżniowe żywności? Do ostatniego przedmiocie przeznacza się specjalne rodzaje woreczków foliowych lub plastikowych pojemników, w których stawiane są produkty żywnościowe. Następnie mając ze określonych urządzeń z pojemnika lub worka odciągane jest powietrze, a plastikowy pojemnik czy worek jest dodatkowo, szczelnie zamykany (foliowy worek jest i zgrzewany). W warunkach domowych z pojemników próżniowych odsysane jest powietrze za pomocą specjalne ręcznej pompki.

Co zwraca próżniowe pakowanie żywności? Na pewno wydłuża czas przechowywania nowych produktów żywnościowych. W zamrażarkach zamknięte próżniowo mięso że być przetrzymywane przez 26 miesięcy, znacząco wydłuża się także okres przechowywania ciała w lodówce lub produktów sypkich, trzymanych w temperaturze pokojowej. Próżniowe pojemniki zabezpieczają żywność przed działaniem powietrza, ale także grzybów czy drobnoustrojów, które często powodują psucie żywności. Zamknięte próżniowo produkty zachowują wszystkie walory smakowe i zapachowe, jednocześnie również zachowując swoją strukturę.

W mieszkaniach prywatnych wykorzystuje się także specjalne próżniowo zamykane słoiki do przechowywania produktów oraz specjalne korki do zamykania próżniowo butelek. Dzięki korkom po otwarciu wino może żyć przestrzegane nie przez 2 dni, ale przez 20 - 25 dni. Korek zabezpiecza wino przed oksydacją, i samo wino zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe.

Oprócz żywności w pojemnikach próżniowych może żyć ponad przechowywana odzież, która zajmuje mniej miejsca dzięki zastosowaniu próżni do pakowania.