Starania o ciaze forum

W sezonie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak już powiadomić grupę oraz partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle przystępne. Liczy na wykryciu hormony HCG (tworzonego w wypadku wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo łagodne w eksploatacji a również bardzo wrażliwe, dlatego należy je używać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak każdych nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bo jego rangi mogą stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na produkt testu ciążowego nie tylko jego doskonałe wykonanie i odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalisty, gdyż w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której właśnie szczerze nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Widać wtedy znaczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ że jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata wykryć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować wyższą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy mieć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do lekarza i stworzyć dodatkowe badania. Lecz w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą trafić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.